Z obchodníka, podnikatele zpátky k obchodníkovi a kouči

Jmenuji se Radim Brožek a rád bych Vám představil svůj příběh od mých pracovních začátků až po současnost v netpromotion group s.r.o.

Kouč Radim Brožek - netpromotion group s.r.o.

Radim Brožek – netpromotion group s.r.o.

Než začnu, chci sdělit to důležité, ať již děláte cokoliv, není to zbytečné, každá pracovní i osobní zkušenost má svůj význam, svůj náboj, dá Vám určitou zkušenost, dobrou nebo špatnou, ponaučení a nasměruje Vás na Vaší cestě dál. Chci Vám popsat, jak jsem to měl já.

Moje první důležitá pracovní zkušenost byla v crocodile fast food, která tou dobou velice rychle expandovala a rozšiřovala své týmy. Nastupoval jsem jako merchandiser, následně jako obchodní zástupce a v závěru key account manager. Dost tvrdá škola hned na začátku. Majitel firmy měl jasné cíle, inspiroval se z podobných zahraničních společností, které byly tou dobou “úplně jinde”. On byl zároveň první člověk v mém profesním životě, který dbal na vzdělávání a rozvíjení lidí ve své firmě. Absolvoval jsem mnoho školení, pravidelné zkoušky s lektory, před kamerou, před kolektivem. Tvrdá škola, ale zanechala ve mně mnoho pozitivního a nastartovala moje obchodní ambice.

Další mojí štací byl Brand Manager ve společnosti Dicota eastern europe. Byl to pro mě skok z rychloobrátkového zboží do IT. Měl jsem možnost obchodovat s maloobchodem, velkoobchodem, realizovat různé eventy, výstavy, prezentace, golfové turnaje, večírky pro VIP zákazníky, nahlédl jsem do toho, jak se tvoří dlouhodobý byznys. Zdálo se mi to easy, sice hodně osobní kreativity, hodně cestování, poznávání, ale moc mě to bavilo, skoro jsem to nevnímal jako práci na plný úvazek, ale zábavu. Setkával jsem se s úspěšnými lidmi a nabyl jsem dojmu, že i já mohu být úspěšný podnikatel

 

Éra vlastního podnikání

Vlastní podnikání mi hodně rychle ukázalo všechny krásy toho mít vše a být šéf, ale zároveň i to, jak je důležité každé rozhodnutí člověka, který tím šéfem je, zodpovědnost za své zaměstnance bez možnosti obrátit se na kohokoliv o pomoc. To mi změnilo život i pohled na podnikání jako takové.

 

netpromotion group s.r.o. (5 let zpátky)

Před pěti lety jsem nastupoval do nově otevřené pobočky v Praze jako obchodní zástupce. Měl jsem štěstí, prvního půl roku jsem ve firmě pracoval ještě pod vedením Tomáše Melouna (majitele), nasál jsem know-how, využíval jeho rad a zkušeností a rychle začal dosahovat kvalitních výsledků.

Zlepšení mého výkonu si všiml i nový manažer pobočky, jmenoval mě teamleadrem pobočky a já jsem mohl pomalu nahlížet pod pokličku práce manažera. Nabídka postu manažera v nově plánované pobočce na sebe nenechala dlouho čekat a já jsem záhy na to otevíral pobočky rovnou dvě, v Hořovicích a v Českých Budějovicích.

Radim Brožek a Jaroslav Kasal - netpromotion group s.r.o.

Radim Brožek a Jaroslav Kasal – netpromotion group s.r.o.

Vložená důvěra, ale i velké nároky a očekávání

Práce manažera je naprosto odlišná od práce obchodníka a i já jsem musel často vyhledávat rady zkušenějších, konzultovat, radit se. Měl jsem nesmírnou chuť stát se úspěšným manažerem, něco dokázat sobě, ale i okolí.

Firma mi opět vyšla vstříc a umožnila mi osobní rozvoj s externím koučem, který mi poprvé ukázal, co je koučink, co je koučování a co je být koučovaný. 3 různé pohledy na věc. V tento okamžik se u mne výrazně změnil pohled na práci manažera, i na můj prospěch pro firmu a okolí. Mnohem více jsem si začal uvědomovat dosah svých silných stránek a ty jsem spolu s koučem a Tomášem začal rozvíjet a využívat ve své práci. Najednou se vše zdálo jednodušší, jasnější… Proto každého, kdo jen trochu pochybuje, nabádám, nechte si poradit, nechte se koučovat. Není to žádná prohra, naopak ukázka toho správného směru.

Mě ale začal zajímat samotný koučink. Jako téma, jako práce, jako výzva.

Pořád jsem nad tím přemýšlel a začal v hlavě nosit myšlenku o změně mého působení vlivem mého osobního rozvoje a pilování silných stránek a k tomu se přidala velká touha po studiu samotného koučování a práci s lidmi. Najednou jsem měl pocit, že mám co předat dál.

Na základě dobrého sebepoznání a rozvoje jsem dostal příležitost pracovat jako interní kouč, ukázat se, předávat svoje znalosti, zdokonalovat lidi v týmu, pomáhat jim v jejich vlastním rozvoji. Mám výsledky. Tato pozice mě naplňuje, obohacuje, a její různorodost mě nesmírně baví.

Díky všem, kteří jste mě na mé pracovní cestě provázeli a obohacovali. Díky Vám jsem teď tam, kde jsem.

 

ČEKÁTE I VY NA SVOU PŘÍLEŽITOST?

Kontaktujte mě


Chci vědět více o práci


Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Napsat komentář