fbpx

Využívat PPC, SEO, nebo obojí?

Měla by má firma používat reklamy typu PPC (Pay Per Click v překladu “platím za kliknutí”), nebo organickou strategii optimalizace pro vyhledávače (SEO)?“ Velmi častá otázka. Odpověď je v zásadě jednoduchá. “Záleží na tom, jaké jsou Vaše cíle.

 

HLAVNÍ ROZDÍL MEZI PPC A SEO

SEO není jen o optimalizaci webových stránek a obsahu tak, aby se v textu vyskytovala správná klíčová slova. Je to také o tom, jak moc je web důvěryhodný pro vyhledávače, o stáří domény, návštěvnosti webu, jak se návštěvníci pohybují na webu a kolik času tam stráví. Zda se vrátí a zda jiné stránky odkazují na Vaše webové stránky (spolu s několika stovkami dalších faktorů).

Na druhou stranu PPC je o placení reklamního prostoru pro konkrétní cílená klíčová slova na stránkách s výsledky vyhledávání (SERP). Reklamy PPC se zobrazují primárně v horní části stránky (můžou i dole) s výsledky vyhledávání se značkou “Reklama“. Pod reklamním prostorem se zobrazí hlavní výsledky organického vyhledávání.

 

SEO vs PPC - netpromotion group s.r.o.

Zdroj: mediacrushllc.com

 

JE SEO LEPŠÍ NEŽ PPC?

To záleží na Vašich cílech. Správná marketingová strategie by měla vždy zahrnovat optimalizaci pro vyhledávače. Hlavní výhodou SEO je to, že Vám přináší dlouhodobý užitek. Oproti tomu PPC užitek přínáší pouze v okamžiku, kdy platíte.

Existuje mnoho dat, které dokazují, že návštěvníci webových stránek “přirozenému vyhledávání” důvěřují více. Dobrá pozice na Googlu na klíčové slovo nebo frázi je jasným znamením, že jste věrohodným zdrojem, a že jste důležitým hráčem ve svém oboru.

Ale nemyslete si, že SEO je zdarma. Bez ohledu na to, jak se na danou situaci díváte, SEO stojí peníze. Ať už je to Váš vlastní čas nebo pronájem externího zkušeného dodavatele pro správu SEO.

 

NEMÁME POUŽÍVAT PPC?

Rozhodně ale nelze říci, že bychom neměli používat PPC. PPC má hned několik výhod oproti organickému vyhledávání. Pokud například kampaň správně nastavíte a spravujete, můžete vidět značné výnosy z investice ve velmi krátkém období. A není to jen otázka toho, kdo platí nejvíce, aby byl v reklamním prostoru číslo jedna. Vždy pamatujte na to, že prioritou je zobrazení nejlepších výsledků pro uživatele provádějícího vyhledávání. Nikoli pro společnost, která platí za reklamy.

SEO vs PPC - netpromotion group s.r.o.

Zdroj: www.allwebpromotion.com

 

CO SI VYBERETE? PPC NEBO SEO?

Optimalizace pro vyhledávače je velmi důležitá, ale potřebuje i několik měsíců, než se projeví výsledky. Rovněž můžete počítat s mnoha výkyvy ve výsledcích vyhledávání, zvláště pokud jste na vysoce konkurenčním trhu. Nikdy nevíte, kdy některý z Vašich konkurentů zvýší svou aktivitu v této oblasti a bude chtít být vidět.

Nenechte se ale odradit, protože dlouhodobá strategie SEO Vám přinese návštěvníky, kteří mají skutečný zájem o to, co nabízíte.

Naopak PPC je ideální na začátku Vašich webových stránek. Tím je zkrátka dobré začít, když je webová stránka nově vytvořená a v organickém vyhledávání ji ještě nenajdete.

SEO a PPC se skvěle doplňují. Na klíčová slova, na která v organickém vyhledávání nejste z nějakého důvodu vidět, můžete využít PPC.

Závěrem, obě metody mají své pro a proti. Je jen na Vás, čemu dáte přednost. 

 

Chci zviditelnit svůj web

 


Mám zájem o nezávaznou konzultaci

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.