fbpx

Udělení uživatelského oprávnění v Google Analytics, Vaše přístupy jsou opravdu jen Vaše!

Nikdy nedávejte vlastní přístupy ke svým osobním emailům ani jakýmkoliv dalším nástrojům jiným osobám. Pokud potřebujete, aby některé nástroje spravoval jiný člověk, využijte v Google Analytics (zkratka GA) nastavení uživatelského oprávnění, díky kterému můžete snadno přidělovat určitá práva ostatním uživatelům, jako jsou kolegové, zaměstnanci či firma, která Vám pomáhá s marketingem nebo Vy sami chcete nasdílet klientovi.

Na vybraném účtu v GA, klikněte vlevo dole na ozubené kolečko Ikona správce v GA - netpromotion group s.r.o.Správce“. A uvidíte na jaké úrovni lze spravovat uživatele.

V rámci GA lze udělovat uživatelská oprávnění na úrovni:

  • ÚČTU
  • SLUŽBY
  • VÝBĚRU DAT
Veškerá práva jsou nastavena nadřazeně a to Účet -> Služba -> Výběr dat. Tudíž pokud nastavíte jakákoliv práva na Účet, tyto práva se dědí i na úrovni Služba a Výběr dat. Nikoliv opačně.

 

Jak se rozhodnout o přidělení práv v úrovních

Oprávnění v úrovních se vytvářejí podle Vaší situace a především co bude naplní práce daného uživatele. Dejme si pár příkladů:

  • Máte jeden web (1 účet = 1 web), v tom případě můžeme nastavit oprávnění na úrovni Účtu
  • Vlastníte jeden účet, a v něm máte 6 služeb (6 webů), které jsou Vaše webové stránky, a vy chcete nasdílet pouze jeden z těchto webů. V tom případě nastavujete oprávnění na úrovni Služba
  • Máte klienta, který potřebuje sledovat svou návštěvnost s odfiltrovanými IP adresami poboček. V tomto případě postačí oprávnění na úrovni Výběr dat

 

Správce, služby a výběr dat v GA - netpromotion group s.r.o.

 

Správa a přidání nových uživatelů

Kliknutím na “Správa uživatelů” v jakékoliv úrovni se Vám zobrazí seznam již aktuálních uživatelů, kteří mají už nějaké oprávnění k Vašemu GA a i výčet všech jejich oprávnění. V případě, že přidáte nového uživatele, tak se zde poté zobrazí a v budoucnu mu můžete přidat či odebrat libovolná práva.

 

Uživatelé účtu v GA - netpromotion group s.r.o.

 

Pro přidání nového uživatele postačí kliknout na “+” a “Přidání nových uživatelů“.

V prvním kroku určíte emailové adresy, které jsou registrovány na účtech Google (př. @gmail.com nebo vlastní domény od Google). Případně i zda chcete uživatele informovat emailem o nasdílení práv.

 

Zadání emailové adresy v GA - netpromotion group s.r.o.

 

Nyní je zapotřebí si určit za jakým účelem nastavujeme oprávnění a podle toho vybrat z možností:

Upravit
Administrativní funkce a práce s přehledy jako je přidávání, upravování či mazání (účtů, služeb, výběrů dat, filtrů, cílů atd.).

Spolupráce
Umožňuje upravovat sdílené podklady (např. hlavní panel, poznámky).

Číst a analyzovat
Slouží k základním vidění přehledů a údajů v GA.

Správa uživatelů
Jak už název napovídá, daný uživatel bude moci spravovat uživatelské účty (Přidávat, odstraňovat a nastavovat oprávnění). Hlídejte si komu toto oprávnění dáte, daný uživatel, bude mít stejné oprávnění jako vy.

 

Oprávnění nastavení uživatelů v GA - netpromotion group s.r.o.

Oprávnění jsou založená na logice, tudíž nejnižší možností jeČíst a analyzovat”, další je “Spolupracovat”, pokud zvolím “Spolupracovat” automaticky získávám i “Číst a analyzovat”, k čemu by mi byla spolupráce bez toho aniž bych to viděl, že? Nejvyšší je “Upravit”, která obsahuje obě předcházející. Zvlášť funguje Správa uživatelů.

Po vybrání daných oprávnění postačí potvrdit tlačítko “Přidat“.

Gratuluji, nyní jste nasdíleli přístup jinému uživateli.

Mimo jiné lze i přidávat skupiny, na kterých nastavíte určitá práva a ty se nasdílí všem uživatelům v dané skupině.

 

Povedlo se?
Potřebujete-li poradit, obraťte se na nás!

 


Mám zájem o nezávaznou konzultaci

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.