fbpx

Nejpoužívanější SEO nástroj v ČR

Nástroj, který výrazně pomáhá zrychlit a vyhodnotit práci v oblasti SEO

Nejznámější funkcí Collabimu je kontinuální sledování pozic ve výsledcích vyhledávání. Uložená klíčová slova máte možnost sledovat jak v denním tak i 14 denním měřením. Tato funkce Vám umožňuje mít přehled nejen o aktuálním stavu, ale i historii vývoje pozic. Díky tomu můžete porovnávat současná období s předchozími a mít tak dispozici výsledky své práce.

Pozice však nejsou jediné, co je důležité sledovat. Podstatná pro Vás musí být i návštěvnost a především zisk. To, že se odkaz na Váš web nachází mezi prvními výsledky ve vyhledávání Vám ještě nemusí zaručit zvýšení návštěvnosti ani tržeb.

Návštěvnost výrazně ovlivňuje vzhled úryvku odkazujícího na Váš web. Titulek i popisek by měl být poutavý, originální a zapomenout nesmíme ani na využití klíčových slov. Se zviditelněním ve výsledcích vyhledávání nám mohou výrazně pomoci strukturovaná data.

Tržby pak například ovlivňuje to, zda dovedete uživatele z vyhledávače na správnou vstupní stránku, nabídnete mu kvalitní obsah, nebo mu umožníte snadnou orientaci po Vašem webu.

 

Jaké informace díky Collabimu získáte?

Sekce klíčových slov

Sledování pozic ve vyhledávačích není samozřejmě jediná funkce Collabimu. Ke klíčovým slovům nástroj automaticky dohledává právě informace o tom, jaké jsou cílové stránky, a jestli nedošlo k jejich změnám, uchovává vzhled úryvku z posledního měření, informuje o rozšířených výsledcích ve vyhledávání i PPC reklamách zobrazujících se v souvislosti s danou frází.

Slova a fráze do účtu můžete ukládat skrze integrovanou funkci návrhů klíčových slov z nástrojů pro reklamu i našeptávačů, prostřednictvím štítků pak slova i snadno kategorizujete. Po propojení s Vaším účtem v Google Analytics získáte možnost ukládání i vyhledávacích dotazů.

Sekce klíčová slova v Collabimu - netpromotion group s.r.o.

 

Sekce Stránky

V této sekci máte k dispozici informace o každotýdenní obsahové a technické analýze webu. U všech stránek, které Collabim nalezl ve vyhledávačích anebo jste je zaevidovali ručně, což je nutné především v případě nových webů, znáte výsledek kontroly titulků, meta descriptionů a H1 nadpisů.

Uvidíte dobu načtení i výsledek kontroly přesměrování a chyb. Obsahová analýza zase ukáže, která klíčová slova a kde jsou na stránkách obsažená.

Sekce stránky v Collabimu - netpromotion group s.r.o.

 

Sekce konkurence

Collabim umožňuje sledování až pěti konkurentů. Jestliže máte v účtu uložené dostatečné množství relevantních klíčových slov, můžete využit automatické vyhledání konkurentů.

Monitorování konkurence a přehled o jejich situaci ve vyhledávačích, Vám pak dává velký prostor pro správné nastavení vlastní strategie.

Sekce konkurence v Collabimu - netpromotion group s.r.o.

 

Sekce Odkazy

Collabim v rámci účtu umožňuje vytvoření databáze zpětných odkazů. Zároveň u všech odkazů označených jako dokončené, bude probíhat automatická kontrola existence a chyb. Výsledky kontroly naleznete ve svém účtu a v případě detekovaných problémů Vám bude zaslán email.

Sekce odkazy v Collabimu - netpromotion group s.r.o.

 

Sekce Site Finder

Na sekci odkazů a linkbuildingu navazuje další funkce, Site Finder. I Site Finder potřebuje pro svoji správnou funkčnost dostatečné množství uložených klíčových slov v účtu.

Právě na jejich základě Vám pak vyhledá nejvhodnější stránky pro umístění zpětného odkazu. Prostřednictvím filtrování můžete následně vybírat z diskuzí, blogů, obsahových webů, ale i podle počtu stránek nebo třeba klíčových slov. Filtrovat můžete i podle toho zda weby obsahují Adsense.

Sekce Site Finder v Collabimu - netpromotion group s.r.o.

 

Sekce Reporty

Možnost reportování je nutnou součástí každého nástroje a Collabim není výjimkou. Nastavit si můžete jak zasílání pravidelných informací o dění v účtu, tak kdykoliv generovat jednorázový report. Díky možnosti reportu se srovnáním dvou libovolných období snadno vyhodnotíte výsledky práce.

 

Jednorázové analýzy

Prostřednictvím jednorázových analýz rychle získáte data potřebná k další práci. Součástí jsou tři různé funkce.

Jednorázové analýzy v Collabimu - netpromotion group s.r.o.

 

Zjištění pozic a hledanosti

Zde máte možnost rychlého získání dat o pozicích a hledanosti v klasickém vyhledávání Google a Seznam, navíc i v mobilním a obrázkovém vyhledávání Google. Výsledky můžete personifikovat pro konkrétní lokalitu. K dispozici je kompletní stažení výsledků SERPu.

 

Návrh klíčových slov

Funkce umožňuje získání návrhu klíčových slov z našeptávačů Seznam, Google, Bazoš a Youtube.

 

Analýza URL

Využijete pro rychlé ověření indexace na Seznamu i Googlu. Ve vyhledávači Google můžete zjišťovat pozice, hledanost i indexaci ve více jak 60 zemích světa.

 

 

Collabim můžete využívat i v bezplatném tarifu, v kterém však nemáte přístup k pokročilým funkcím sledování konkurence, pravidelné analýze webu, Site Finderu a reportům. Maximální počet sledovaných slov ve Free tarifu je 300 a pouze 5 s denním sledováním, u kterých máte k dispozici i data o PPC, SERP Features a vstupních stránkách.

Pro základní zorientování o stavu webu ve vyhledávačích je bezplatná verze dostačující. Jestliže se chcete do SEO patřičně opřít, placená verze se Vám bezpochyby vyplatí. Collabim můžete vyzkoušet na dva týdny zcela zdarma a až pak se rozhodnout, zda Vám bude stačit bezplatná verze nebo budete pokračovat v tarifu s pokročilými funkcemi a zužitkujete Vaše zkušenosti z bezplatné verze.

Pro ty, kteří se rozhodli pracovat na SEO samostatně je připravená Collabim SEO Akademie, kde je k nalezení řada užitečných článků, návodů a tipů z této oblasti.

 

Seznam certifikovaných SEO specialistů v Collabimu - netpromotion group s.r.o.

Pokud se nechcete věnovat SEO sami a trávit dlouhé chvíle vzděláváním, můžete se obrátit na SEO specialisty.

Certifikát Collabim

S výběrem Vám může pomoci seznam Collabimem certifikovaných specialistů, kteří mají s užíváním nástroje ty nejlepší zkušenosti.

Náročná certifikace probíhala v roce 2017 a její získání skutečně nebylo snadné. Každý kdo chtěl certifikaci získat musel projít náročným testováním. Netpromotion je jedna z mála českých agentur, která se certifikátem Collabimu má možnost pochlubit.

Řadu let díky svým zkušenostem pomáhá netpromotion klientům zvyšovat nejen pozice a návštěvnost, ale především zisky. Pokud se rozhodnete spolupracovat s netpromotion, můžete si být jisti nejen tím, že pro práci na Vašem webu bude využíván Collabim, ale především tím, že jste svůj projekt svěřili do rukou opravdových profesionálů.