fbpx

Mám ráda své klienty. Každý z nich mě svým způsobem inspiruje a posouvá dál.

Upřímnost nade vše…

Je úterý ráno a v 6:00 mi začne poprvé zvonit budík. Po půl hodině nevrle vstanu z postele, protože mě již 5ti minutové intervaly na spánek přestávají bavit. Na schůzku přijedu samozřejmě pozdě. Zamyslím se, zda použít starou dobrou výmluvu, že jsem kvůli zledovatělé silnici jela velmi pomalu. Klient mi zřejmě čte myšlenky a zeptá se mě: „Jaká byla cesta, slečno Prášková?“.

Bc. Petra Prášková - netpromotion group s.r.o.

Bc. Petra Prášková – marketingová konzultantka

V tu chvíli odevzdaně zapadnu do koženého křesla a s omluvným výrazem vydechnu, že cesta byla v pořádku, ale mě se ráno nechtělo vstávat. Zákazník se vřele usměje a povídá: „Víte, Henry Ford kdysi řekl: Většina lidí spotřebuje více energie na mluvení o problémech než na jejich řešení.“ S nechápavým výrazem se na něj podívám. On se pousměje a s hrnkem, z kterého se line vůně čerstvé kávy, pomalu přechází k oknu s výhledem do parku. S blaženým výrazem vzápětí dodává: „Až se zítra ráno vzbudíte, usmějte se a řekněte si, že tento den bude stát za to. Vsadím se s Vámi, že vstávání se stane prvním krásným okamžikem zítřejšího dne.

Začátky

Ne vždy tomu tak bylo. Komunikace byla mojí slabou stránkou, ale přesto jsem se s tím nehodlala smířit. Miluju cestování a proto studium Cestovního ruchu se zaměřením na marketing mi dávalo smysl. Po škole jsem nastoupila na pozici recepční v penzionu, kde komunikace s hosty byla na denním pořádku. Po čase jsem však i přes neustálý kontakt s lidmi začala vnímat malý potenciál osobního rozvoje. Možnost pracovat na pozici marketingového poradce v netpromotion pro mě byla výzvou. Měla jsem chuť se vzdělávat, rozvíjet své schopnosti a úspěšně produkty firmy klientům nabídnout. Byl to velký rozdíl oproti mé předchozí profesi. Nikdy dříve jsem si nemyslela, že se mi na poli marketingu může dařit.

Začátky pro mě byly ale velmi náročné. Můj time management byl dost neefektivní a hodně osobně jsem si brala schůzky s klienty, kteří zřejmě „neměli svůj den“. Později jsem zjistila, že to bylo způsobeno špatným výběrem potenciálních klientů a mojí neúplnou znalostí produktů. Jak jen reagovat na všechny ty námitky, jak hbitě doporučit ten produkt, který vytrhne klientovi trn z paty a nezaváhat ani na vteřinu? Postupem času jsem se vzdělávala a začala nabízet služby zákazníkům, kteří naše produkty opravdu potřebovali. Naučila jsem se naslouchat. Moje schůzky už nejsou o naučené prezentaci služeb společnosti, ale o vyslechnutí klienta a zjištění jeho potřeb. A v neposlední řadě o mé touze mu pomoci. Společně hledáme řešení k naplnění jeho očekávání a volíme ty nejvhodnější služby.

Nyní mě těší, že za mojí tříletou prací stojí portfolio spokojených zákazníků, a zároveň mé splněné cíle, které s tím souvisí. Bez osobních cílů by to šlo mnohem hůře. Je důležité mít srovnané své životní priority a dílčí kroky na této cestě. Pro někoho může být prioritou či cílem kariérní postup, pro jiného spokojený zákazník, pro dalšího možnost podívat se do vzdálených krajin nebo koupit si nový dům. Eventuálně kombinace všeho. Někdy se však tímto stává pouze měsíční mzda. Podobně jako se Strýčkovi Skrblíkovi zrcadlí v očích dolary. Ruku v ruce s nepoctivostí často vede tato cesta do pekel. Peníze by tedy neměly být až na prvním místě, ale prostředek k cíli. I malý krůček v chování jednotlivců může znamenat velký krok v chování celé společnosti. Ať je již Vaše zaměstnání jakékoliv, chovejte se, prosím, ke svým zákazníkům, kolegům i nadřízeným poctivě a velkoryse. Jejich úsměv pro Vás bude mít zajisté větší hodnotu než čísla na výplatní pásce.

Bc. Petra Prášková - netpromotion group s.r.o.

Bc. Petra Prášková – marketingová konzultantka

 

Moje nové ráno

Je středa a v 6:00 mi zazvoní budík. Vstanu s úsměvem na rtech, jdu si připravit ranní kávu a vím, že mě dnes čeká skvělý den. Proč nemít radost z maličkostí? Jsem ráda, že právě radost patří mezi základní hodnoty naší společnosti.

 

A jak jste na tom vy, plníte si s radostí svoje sny nebo plníte normy v práci, která Vás nebaví?

 


Chci vědět více o práci


Souhlasím se zpracováním osobních údajů.