fbpx

Jak se stát úspěšným SEO specialistou

Nejdříve jsem pracoval jako každý průměrný člověk v průměrných firmách na průměrných pozicích. Až mě to přestalo bavit. Ale úplně. Studoval jsem snad proto, abych se stal dalším průměrným člověkem, nebo proto, abych dobrovolně odsoudil sám sebe dělat práci, která mě nenaplňuje, neobohacuje a krom výplaty 15. dne v měsíci mi nic navíc nepřináší?

Bc. Michal Mojžíš - netpromotion group s.r.o.

Bc. Michal Mojžíš – netpromotion group s.r.o.

Dost často a dost intenzivně jsem přemýšlel, kam bych chtěl vlastně profesně směřovat, co by mě bavilo, kde bych se mohl prosadit. Přemýšlel jsem nad svými silnými stránkami, ale i nad svými limity. Rozumějte, nejsem zrovna mluvčí Ministerstva vnitra, ale spíše přemýšlivý, technicky založený intelektuál. Představa, že bych obsluhoval linku call centra nějakého operátora, je pro mě noční můrou.

V roce 2013 jsem se dozvěděl o SEO problematice a můžu s klidným svědomím říct, že v tom jsem se našel. Od roku 2014 se jí věnuji naplno. Se stoprocentním nasazením a nadšením.

Začátky přirozeně nebyly jednoduché, ale ruku na srdce, jaké začátky jednoduché jsou? Musel jsem celou cestou projít úplně od nuly. Nad věcmi, které mi teď zaberou pár minut a vidím je už tak samozřejmě, jako že déšť padá z nebe dolů, jsem strávil snad nekonečně mnoho hodin. Byly to ale užitečné hodiny, které mi teď dávají jistotu, že co dělám, dělám správně.

Prokousával jsem se analýzami klíčových slov, přes návrhy domén, struktur webu a klíčových slov v obsahu až po jejich vyhodnocování. Stále dokola, na různých webech.

Ale jedna pořádná zkušenost je lepší než rok studia pojmů dle učebnice. Tak jsem si nastudoval základy o návrhu a tvorbě webu na WordPressu, a rozhodl se vytvořit vlastní web. Starou dobrou osvědčenou cestou “pokus – omyl” jsem pak na něm zkoušel různé seo praktiky a jejich dopad.

Tohle byla má první díla:

Web o zakrslém králíčkovi

Domácí králíček Ňufíček - domacikralicek.cz
Web, který jsem původně vytvořil na otestování SEO v praxi, ale pak jsem si uvědomil, že bez kvalitního obsahu se ve fulltextu neobejdu (nic nevyzkouším), tak jsem začal vytvářet užitečný a unikátní obsah. Web teď slouží hlavně pro chovatele zakrslých králíčků.

Web o oblíbených králičích jménech

Králičí jména - kralicijmena.cz
Zjistil jsem, že převážná většina chovatelů hledá inspiraci, jaké jméno dát svému králíčkovi. Na internetu jsem nic podobného nenašel, sestavil jsem žebříček oblíbených jmen, web obohatil o možnost hlasování a další prvky.

 

Brzy jsem ale zjistil, že mi pouze syrové znalosti o SEO nestačí, a že zcela nutně potřebuji mít alespoň základní znalosti v UX, copywritingu, analytice, PPC (zjistil jsem, jak funguje adwords v praxi, to bylo ale překvapení!), velmi lehké programování, protože jsem si dělal vše sám, tedy přesněji s menšími radami od těch nejlepších lidí (Pavel Ungr, Karel Hladiš a další).

Postupně jsem získával další znalosti, nejen z různých školení, ale i přímo od odborníků pomocí konzultací. Ty jsem poté uplatňoval v praxi, a to byly ty první nejcennější zkušenosti. A pak to přišlo!

 

PŘÍLEŽITOST!

Příležitost, kterou jsem dostal v okamžiku, kdy jsem si už skoro myslel, že zůstanu jen dalším “neviditelným” pracovníkem v korporátu. Klasickým zaměstnancem, jehož názor nikoho nezajímá a když už zajímá, není přes schvalovací procesy prostor pro realizaci nápadů, inovaci, rozvoj. I kvalitní člověk je pak demotivován a zapadne v šedi. Hledal jsem, ptal jsem se… nechtěl jsem už, aby si příležitost našla mě, ale šel jsem jí naproti. I tak to chvíli trvalo, ale úplnou náhodou jsem se seznámil s člověkem, který už své zkušenosti s netpromotion měl. Moc jsem se nadchnul a chtěl pro ně pracovat také. A tak jsem se snažil ukázat své kvality, zajímal jsem se… dělal vše proto, abych zaujal. A dočkal jsem se! V netpromotion group s.r.o. jsem získal nejen podporu ve vzdělávání a rozvoje mého talentu, ale především důvěru ve mě samotného, v mé dovednosti a ve smysl toho, co dělám. Otevřenost nápadům. Díky firmě, pro kterou pracuji mám teď možnost dělat to, co mě baví a naplňuje, díky tomu si teď plním vlastní sny… a hlavně… do práce se těším!

Krom toho naprosto úžasné zázemí, vybavení, které jsem si mohl vybrat, ale třeba i volnočasové vyžití a úžasný kolektiv. Takové ty věci, které čtete v nabídkách práce, ale tady to tak je doopravdy.

NHL turnaj na PS4 - netpromotion group s.r.o.

Turnaj v NHL 2018 na PS4

Tím chci říct hlavně to, že věřím tomu, že příležitost určitě na každého někde čeká. Pokud jste se v mém příběhu nebo jeho části našli, neváhejte, na změnu není nikdy pozdě, sám lituji jen toho, že jsem ji neudělal dříve. Jen tomu běžte trochu naproti, pracujte na sobě

 

Možná i Vaše příležitost čeká v netpromotion group s.r.o. Pošlete mi Váš životopis, ale i to, co Vás zajímá, kam směřujete, v čem jste dobří bez ohledu na vzdělání. Třeba právě Vám mohu pomoci.

Chcete se mnou spolupracovat?

 


Chci vědět více o práciMám zájem o nezávaznou konzultaci


Souhlasím se zpracováním osobních údajů.