fbpx

Jak na responzivní web a proč ho musím mít?

Responzivita by v dnešní době měla být základem každé webové prezentace. Kdo ještě takový web nemá, možná si neuvědomuje o kolik potenciálních zákazníků přichází. V případě neresponzivních webů je míra okamžitého opuštění stránky u mobilních telefonů opravdu vysoká. V dnešní době zkrátka musíte nabídnout Váš web na míru každému uživateli, ať už přichází z jakéhokoliv zařízení.

Responzivita je také jedním z klíčových aspektů celkové funkčnosti webu. V dnešní době je mnoho zařízení s různými velikostmi obrazovek a rozlišeními. Díky tomuto stoupají nároky na výrobu webu a ruku v ruce s tím i jejich cena.

Ukázka responzivního webu veterinarkucera.cz - netpromotion group s.r.o.

Ukázka responzivního webu veterinarkucera.cz

Co je to responzivní web?

Responzivní web je takový, který se zobrazuje správně ve všech zařízeních. Zákazníkovi je vždy upřednostněn a zobrazen správně důležitý obsah webu vůči tomu jaké zařízení používá, hovoříme o počítači, mobilu i tabletu. Díky responzivnímu webu je tedy stručně řečeno lépe a rychleji naveden na požadovanou akci, kterou může být například zavolání nebo nasměrování na adresu firmy, ale třeba i objednávku. Web pro uživatele přináší mnohem lepší UX, je pro ně přehledný a jednoduchý na obsluhu.

Jinými slovy, pokud by web nebyl responzivní, mohl by se např. na mobilu zobrazovat tak složitě, jako na počítači a snadno Vašeho zákazníka odradit od akce. A to nechcete.

Proč mít responzivní web?

Přístupnost mobilních zařízení se zvyšuje - netpromotion group s.r.o.Přístupnost na weby z mobilních telefonů se zvyšuje

Více než 50 % návštěv webů pochází právě z mobilních telefonů. Uživatelé, kteří navštíví responzivní verzi webu na něm obvykle stráví i více času.

Zvyšujicí se konverzní poměr - netpromotion group s.r.o.Konverze z mobilních zařízení

Více než 33 % návštěvníků web opouští právě kvůli neresponzivní verzi webu. Responzivní web vypadá na každém zařízení krásně a zobrazuje přesně tak, aby zákazníkův užitek byl co největší, prostě na míru potřebám.

Rychlost načítání webu - netpromotion group s.r.o.Rychlost načítání webu

Web šetří velikost přenesených dat mezi klientem a serverem. Z tohoto důvodu mají například mobilní weby úsporu v rámci spotřebovaných dat na mobilních sítích a naopak verze webů pro stolní počítače zase poskytne velmi kvalitní grafiku.

Jednoduchá navigace - netpromotion group s.r.o.Jednoduchá navigace

Jednoduchá navigace webu zaručuje zvýšení konverzního poměru z hlediska dobře umístěných a hlavně okamžitě viditelných tlačítek pro akce (CTA).

Víme, jak na responzivní web!

Co s responzivním webem získám?

OdrážkaZlepšení SEO

Více než 50 % vyhledávačů (Google, Seznamu) již upřednostňuje weby responzivní před neresponzivními a tohle automaticky vede k budování vyšších pozic v nich.

OdrážkaKonkurenční výhodu

Zákazníci k Vám automaticky začnou přecházet ze špatně optimalizovaných webů konkurence právě díky lepší orientaci na tom Vašem.

OdrážkaZlepšení konverzního poměru

Každý responzivní web zpříjemní potenciálnímu zákazníkovi jeho pobyt na něm a dovede ho lépe k akci, která má být cílem webu, mnohem dříve než na neresponzivním.

OdrážkaPřipravenost do budoucna

Dobře optimalizovaný web má velmi dobré výhledy do budoucna. Není ho potom potřeba složitě upravovat a přinese proto určitou finanční úsporu.

OdrážkaResponzivní web je levnější než web mobilní

Responzivní weby mají menší náklady na výrobu a správu než weby mobilní. Při volbě mobilní verze webu je totiž developer nucen stránku vytvářet dvakrát, jednou pro mobilní telefony a podruhé pro počítače.

Závěrem

Investice do responzivního webu se Vám může několikanásobně vrátit. Nepodceňujte zbytečnost takového webu, může Vás to stát ztrátu klientů i peněz. Mějte proto web na míru pro Vaše zákazníky! My v netpromotion group s.r.o. už víme, jak na responzivní web tak, aby splnil všechna Vaše očekávání. Ale hlavně, očekávání Vašich zákazníků. Tvorba responzivního webu je naší zálibou, nebojte se zeptat!

Stále ještě nemáte responzivní web?

Chci vědět více o responzivním webu
od netpromotion!


Mám zájem o nezávaznou konzultaci

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.