fbpx

Co je to lokální SEO?

Cílením na lokální SEO je výborný způsob, jak dosáhnout lepších výsledků v podnikání prostřednictvím online světa. Pomáhá totiž propagovat Vaše produkty a služby místním zákazníkům v okamžiku, kdy je právě hledají. Existuje celá řada možností jak využít jeho potenciál. V první řadě je důležité vytvořit lokalizovaný obsah na Vašich webových stránkách a tím se dostat do předních pozic ve vyhledávačích jako je Google, Seznam, atd. Dále je možné využít obchodní adresáře jako je Moje firma od Google, firmy.cz od Seznamu, anebo rovnou optimalizovaný katalog firem idatabaze.cz, jenž je naší službou netpromotion group s.r.o., online recenze a jiné.

Lokální SEO - netpromotion group s.r.o.

Ukázka zadání dotazu “steaková restaurace” v lokalitě Pardubice

Milióny zákazníků každý den vyhledávají služby a produkty, které mohou pořídit v jejich nejbližším okolí. Určitě s tím máte vlastní zkušenosti. Lokální SEO je zaměřeno právě na tyto zákazníky. Díky němu totiž vyhledávač poskytne relevantní výsledky, na základě zákazníkova dotazu a jeho aktuální poloze. Pokud jsem zrovna v Pardubicích a nemám moc času ani nálady na procházení uliček a hledání nějaké slušné restaurace, ale zrovna mám velkou chuť na středně propečený hovězí steak, postačí mi v Google vyhledávači zadat výraz “nejlepší steaková restaurace” a Google mi na základě dotazu poskytne ty nejbližší restaurace s tímto chutným pokrmem. Ukáže mi ty nejbližší a zároveň zkušenosti jejich návštěvníků na základě získaného hodnocení.

Lokální SEO nabízí velmi cílenou online marketingovou reklamu s možností okamžité akce. Nejlepší na tom je, že se na něj dá cílit zcela zdarma. Aspoň prozatím. Není tedy potřeba chodit po městě a vylepovat letáky na sloupy nebo platit za reklamy v místních novinách, které mohou, ale nemusí být viděny potenciálním zákazníkem, kterého skutečně zajímají Vaše produkty nebo služby.

Zdroj: Brighlocal

Potřebujete pomoci s dohledatelností vašeho webu?


Mám zájem o nezávaznou konzultaci

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.